EKOGROSZEK WORKOWANY

Ekogroszek workowany? Wiemy o nim wszystko! Jeśli szukasz najlepszego ekogroszku workowanego to dobrze trafiłeś! Firma SOBIANEK prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną ekogroszku własnej konfekcji. Ekogroszek workowany SOBIANEK to starannie selekcjonowane produkty, które zyskały zaufanie Klientów ze względu na wysoką jakość. Ponadto, od ponad 30 lat to my wyznaczamy standardy, które próbują naśladować inni. Mamy nadzieję, że właśnie teraz dołączysz do tysięcy zadowolonych Klientów, który kupują nasz ekogroszek od lat! Dlatego zapraszamy do zakupów w naszym sklepie lub u naszych Dystrybutorów.

Ekogroszek i węgiel workowany - darmowa dostawa

Gwarantujemy darmową dostawę na ekogroszek i węgiel workowany na terenie całej Polski dla zamówień detalicznych z przedpłatą złożonych w sklepie internetowym. Dostawa ekogroszku realizowana jest przez firmę kurierską autem wyposażonym w windę i wózek paletowy. Ekogroszek wypakowany jest pod wskazany przez klienta adres, jeśli spełnia ono warunki techniczne.

EKOGROSZEK WORKOWANY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Kaloryczność naszego ekogroszku, w zależności od wybranego rodzaju mieści się w przedziale od 24 do 29 MJ/kg. Dobraliśmy tę wartość w taki sposób, aby ekogroszek marki Sobianek generował maksymalnie dużo ciepła. Parametry te gwarantują dobre spalanie węgla, dawanie największej ilości ciepła, komfort użytkowania oraz uniwersalność – dzięki temu ekogroszek nadaje się do niemal każdego kotła z podajnikiem. Nasz ekogroszek pozostawia minimalną ilość popiołu.

Ofertę online na ekogroszek znajdziesz tu: EKOGROSZEK SOBIANEK

ZAUFANY PRODUCENT EKOGROSZKU i węgla WORKOWANEGO

Jako autoryzowany sprzedawca polskich spółek węglowych, używamy do produkcji ekogroszku surowca najwyższej klasy. Jesteśmy firmą rodzinną opartą wyłącznie na polskim kapitale. Mamy wielu zadowolonych i powracających Klientów, dlatego każdego roku sprzedajemy ponad 500 000 ton węgla. Jesteśmy niekwestionowanym liderem w grupie Autoryzowanych Sprzedawców węgla wydobywanego przez Węglokoks Kraj Sp. z o.o., Tauron Wydobycie czy Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., oraz jako Kwalifikowany Dostawca Węglowy Polskiej Grupy Górniczej S.A. To wszystko powoduje, że nasi Kontrahenci i Klienci otrzymują od nas nie tylko produkty najwyższej jakości, ale także współpracę opartą na stabilnych, partnerskich warunkach.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ NA WĘGIEL WORKOWANY W SKLEPIE ONLINE I SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

DLACZEGO EKOGROSZEK WORKOWANY SOBIANEK TO NAJLEPSZY WYBÓR?

CERTYFIKAT JAKOŚCI WĘGLA

Każdą partię produktu przed zapakowaniem poddajemy badaniom w niezależnym akredytowanym laboratorium. Dzięki temu masz pewność, że każda partia ekogroszku  posiada gwarantowane na worku parametry.

EKOGROSZEK BEZ SPIEKÓW

Stosując ekogroszek workowany SOBIANEK w odpowiedni sposób masz pewność, że dzięki zastosowanym mieszankom węgla spala się maksymalnie, bez zbędnej utraty ciepła.

NASZA RADA:

Dla najlepszego efektu spalania otwórz worek z ekogroszkiem dwie doby przed użyciem. Przechowuj ekogroszek w suchym pomieszczeniu. Paletę z workami ekogroszku przechowuj w zadaszonym pomieszczeniu, aby uchronić opakowania przed nadmirnym działaniem wilgoci. Nie należy pozostawiać na dłuższy czas palety ekogroszku owiniętej folią typu stretch. Specjalny sposób zabezpieczania palet ekogroszku Sobianek pozwala uniknąć zamoczenia opału.

WYSOKA MOC GRZEWCZA EKOGROSZKU SOBIANEK

Ekogroszek workowany Sobianek stosowany zgodnie z zaleceniami producenta pozwoli na uzyskanie najlepszych efektów spalania ekogroszku, wykorzystując maksymalnie moc mieszanki.

KUPUJ WĘGIEL, A NIE KAMIEŃ

Nasz ekogroszek workowany przed zapakowaniem poddawany jest procesom selekcji surowca. Pozwala to na uniknięcie narażenia się na uszkodzenie elementów pieca z podajnikiem.

EKOGROSZEK WORKOWANY, BEZ MIAŁU

Dokonując zakupu ekogroszku workowanego od firmy SOBIANEK masz pewność, że kupujesz produkt najwyższej jakości . Ekogroszek przesiewamy bezpośrednio przed zapakowaniem. Nasz ekogroszek jest produkowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi dotyczącymi groszku premium i groszku plus.

BESTSELLERY W KATEGORII EKOGROSZEK WORKOWANY

  • Kaloryczność: 29-27 MJ/kg
  • Zawartość siarki: max. 0,6 %
  • Zawartość popiołu: max. 5 %
  • Wilgotność: max. 12 %
  • Opakowanie jednostkowe: 25 kg
  • Kaloryczność: 27-25 MJ/kg
  • Zawartość siarki: max. 0,6 %
  • Zawartość popiołu: max. 6 %
  • Wilgotność: max. 12 %
  • Opakowanie jednostkowe: 25 kg
  • Kaloryczność: 26-24 MJ/kg
  • Zawartość siarki: max. 0,4 %
  • Zawartość popiołu: max. 9 %
  • Wilgotność: max. 12 %
  • Opakowanie jednostkowe: 25 kg
  • Kaloryczność: 28-26 MJ/kg
  • Zawartość siarki: max. 0,4 %
  • Zawartość popiołu: max. 7 %
  • Wilgotność: max. 12 %
  • Opakowanie jednostkowe: 25 kg

POMAGAMY USTAWIĆ PIEC NA MISTRZOWSKIEJ JAKOŚCI EKOGROSZEK WORKOWANY

Zapraszamy wszystkich eko-palaczy!

Jeśli kupiłeś ekogroszek SOBIANEK i chcesz dowiedzieć się jak stosować nasz węgiel w praktyce, żeby uzyskać najlepsze efekty spalania, skorzystaj z porady fachowca.

Na Facebook’u powstała grupa, na której dzielimy się doświadczeniami i polecamy sprawdzone rozwiązania przetestowane na różnych modelach pieców na potrzeby mieszkań o różnych  powierzchniach.

Dołącz do grupy na Facebooku i ciesz się maksymalnymi możliwościami spalania ekogroszku:

Znalazłeś swojego dostawcę ekogroszku

  • Jeśli zajmujesz się handlem węglem…
  • Jeśli planujesz wprowadzić do oferty ekogroszek workowany…
  • Jeśli Twoi klienci pytają o najlepszy ekogroszek w workach…

…. To bardzo dobrze trafiłeś.

logotypy

AUTORYZOWANY SPRZEDAWCA

Firma SOBIANEK to godny zaufania dostawca

  • Dostarczamy ekogroszek na paletach do sklepów na terenie całego kraju.
  • Oferujemy korzystne warunki współpracy.
  • Proponujemy dogodne warunki handlowe.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej:

Co to jest ekogroszek?

Ekogroszek to nic innego jak węgiel, która w ostatnim czasie zmienił nazwę handlową na groszek premium lub groszek plus w zależności od posiadanych parametrów,  przeznaczonego do produkcji energii cieplnej w kotłach retortowych. Nazwa ta jest jednak zarezerwowana dla produktów o ściśle określonych parametrach. Sprawdź, co dokładnie kryje się pod nazwą paliwa ekogroszek – zapoznaj się z produktami oferowanymi przez firmę Sobianek.

Parametry ekogroszku

Pierwszy z nich dotyczy odpowiedniej granulacji, a więc rozmiaru ziarna, które powinno wynosić 5-25 mm. Pozwala to na wykorzystanie ekogroszku w piecach z automatycznym podajnikiem węgla. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zastosowanie samoczynnych dozowników w kotłach CO nie jest podyktowane jedynie wygodą użytkowania. Spalanie ekogroszku w zasilanych automatycznie piecach retortowych powoduje obniżenie zawartości szkodliwych substancji w spalinach emitowanych do atmosfery przez komin, w porównaniu do spalania węgla w kotłach rusztowych zasilanych ręcznie. Szczegółowa norma dotycząca wielkości bryłki węgla nazywanego ekogroszkiem sprawia, że jest to opał pozbawiony drobnej frakcji czyli tzw. miału węglowego, który przy małej wartości opałowej generuje ogromne ilości nieproduktywnego dymu. Stopniowe dozowanie paliwa stałego w postaci ekogroszku oraz kontrolowany nadmuch świeżego powietrza do komory spalania, umożliwiają kotłom nowej generacji na dużo bardziej efektywne wykorzystanie opału. Taki piec, przy odpowiednio dobranych ustawieniach sterownika, pozwala wypalić węgiel „do końca”, co pozwala na emisję czystszych spalin, zawierających mniej tlenku węgla, dioksyn, węglowodorów aromatycznych,  furanów czy pyłów. Dzieje się tak także dlatego, że paliwo typu ekogroszek jest pozyskiwane z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki (max. 1%) oraz małej zawartości wilgotności i substancji niepalnych.

Kaloryczność ekogroszku

Dochodzimy zatem do kolejnego zagadnienia związanego z tego rodzaju opałem, a więc jego kaloryczności. Ekogroszek otrzymywany jest z węgla o kaloryczności co najmniej 24 MJ/kg (24.000 kJ/kg). Jego wartość opałowa może sięgać nawet do 29-30 MJ/kg. To spora rozbieżność. Pojawia się więc pytanie „Jaki ekogroszek wybrać?”. Coraz częściej producenci oraz sprzedawcy ekogroszku posiadają w ofercie produkty podzielone na kilka sortymentów, zróżnicowanych pod względem kaloryczności. To dobry trend, zwłaszcza dla konsumentów, którzy zyskują w ten sposób pewność, że dostają dokładnie taki towar, jakiego oczekują. W tym kontekście warto zwrócić uwagę zwłaszcza  na ekogroszek workowany, ponieważ każde opakowanie zawiera informację o parametrach produktu. Należy przy tym uważać na zbyt duży zakres podanej na worku wartości opałowej. Rozbieżność rzędu 5-6 MJ/kg to zdecydowanie za dużo i oznacza, że prawdopodobnie podczas konfekcjonowania zmieszano ze sobą węgiel wysokokaloryczny z partią towaru z niższej jakości. Bardziej godny zaufania jest przedział mieszczący się w zakresie 2-3 jednostek miary. Oznacza on, że uczciwy producent pozostawił sobie niewielki margines błędu i najprawdopodobniej dysponuje dokładnymi badaniami laboratoryjnymi dla każdej partii sprzedawanego towaru.

Pozostałe parametry jakościowe ekogroszku

Kupując ekogroszek, należy zwrócić uwagę nie tylko na wielkość ziarna i kaloryczność opału, ale także na kilka innych parametrów, które wpływają na proces spalania węgla i mają znaczenie w odniesieniu do uzyskania ciepła użytkowego, jak również prawidłowej pracy kotła i jego dobrej kondycji. Wysoka jakość ekogroszku zależy również od:

  • zawartości siarki w opale,
  • zawartości materiałów niepalnych,
  • spiekalności,
  • zawartości wilgoci w węglu.
  • Zawartość siarki i materiałów niepalnych,

Certyfikowanie poszczególnych dostaw węgla jest ważne także ze względu na dopuszczalną zawartość siarki w ekogroszku, która dla tej klasy węgla powinna wynosić około 1 %. Dzięki temu w trakcie spalania ekogroszku powstaje mniej tlenków siarki w porównaniu z wykorzystaniem innych rodzajów węgla. Ekogroszek powinien spalać się również pozostawiając jak najmniejszą ilość popiołu. Z zasady zawartość materiałów niepalnych w węglu ekogroszku nie powinna przekroczyć 12%, natomiast obecne na rynku produkty wysokiej jakości wytwarzają nawet o połowę mniej popiołu.

Spiekalność ekogroszku

Podobnie jest ze spiekalnością węgla, którą określa się indeksem Ri. Powinna być ona jak najniższa i wynosić maksymalnie 25 RI. Spiekalność to zdolność przechodzenia węgla w wysokiej temperaturze (sięgającej pięciuset stopni Celsjusza) w stan plastyczny, co powoduje sklejanie się ze sobą bryłek węgla. Podczas spalania ekogroszku w kotłach retortowych temperatura spalania jest zazwyczaj znacznie wyższa. Nie zaobserwujemy więc tworzenia się koksu, za to możemy się spotkać ze zjawiskiem powstawania spieków z topiącego się popiołu. To bardzo niekorzystna sytuacja, która może nawet prowadzić do uszkodzenia pieca CO. Dlatego najlepiej jest używać opału o małej zawartości popiołu i niskiej spiekalności.

Spiekalność, a ustawienia pieca na ekogroszek

Powstawanie spieków, zwanych potocznie szlaką, może wystąpić też w wyniku nieprawidłowych ustawień na sterowniku pieca. Dobrze jest dostosować wartości pracy podajnika i wentylatora odpowiednio do właściwości stosowanego węgla. Wiodący producenci podpowiadają za pośrednictwem swoich stron internetowych jak ustawić piec na ekogroszek, aby pracował właściwie na danym rodzaju opału, dlatego w tym miejscu zajmiemy się tym tematem jedynie bardzo ogólnie.

Najważniejszymi parametrami pracy kotła, czyli tymi, które w największym stopniu wpływają na wydajność pieca są: czas podawania ekogroszku do komory spalania, a także przerwa podawania opału, które zależą do wspomnianych wartości pracy podajnika. Bardzo istotna jest także odpowiednia moc nadmuchu – co prawda nie zależy od niej bezpośrednio moc kotła, ale nadmuch wpływa na wydajność spalania opału. Jeśli chodzi o czas podawania węgla, zasada jest prosta – im częściej opał jest podawany do komory spalania, tym wyższą zyskuje się temperaturę w piecu. Oczywiście zbyt duża częstotliwość dostarczania ekogroszku powoduje wzrost zużycia paliwa, a zbyt mała – niemożność uzyskania odpowiedniej temperatury w piecu. Niezwykle istotna jest także dobra wentylacja i napowietrzenie w kotłowni, które znacząco wpływa na spalanie ekogroszku.

Optymalne ustawienia kotła

W kotłowni domu lub innego obiektu budowlanego, piec powinien pracować tak, żeby przynieść jak największe korzyści w zakresie dostarczanego ciepła, zużywając jak najmniejszą liczbę worków ekogroszku. Warto podkreślić, że podobnie jak w przypadku kotłów na inne paliwa, parametry pieca na ekogroszek zawsze trzeba ustawić indywidualnie. Mimo to, istnieją pewne wartości, które uważane są za optymalne. Oto one:

  • czas podawania ekogroszku: 3-10 sekund,
  • czas przerwy podajnika w trybie pracy: od 25 do 60 sekund – w zależności od mocy kotła,
  • czas przerwy podawania ekogroszku w trybie podtrzymania: od 20 do 40 minut,
  • temperatura załączania pompy: od 40 do 42 stopni C,
  • obroty wentylatora w trybie podtrzymania: od 28% do 40% – w zależności od mocy wentylatora,
  • wyprzedzenie i opóźnienie wentylatora w trybie podtrzymania: 10 sekund.

Firma Sobianek dbając o swoich Klientów daje im możliwość  darmowej  telefonicznej konsultacji z serwisantem w celu indywidualnego zoptymalizowania ustawień kotła.

Wilgotność ekogroszku

Dla przebiegu spalania paliwa i jego efektywności niezmiernie ważnym czynnikiem jest oczywiście wilgotność opału. W przypadku wysokiej jakości ekogroszku nie powinna przekraczać 11% . Węgiel to surowiec naturalny, który absorbuje wilgoć z atmosfery. Dlatego każdy worek z węglem należy otworzyć na dwa dni przed planowanym użyciem i wysuszyć zawartość, pozostawiając w temperaturze pokojowej, w celu ochrony ochrony kotła i systemu kominowego.

Zalety palenia ekogroszkiem

Ekogroszek jest paliwem przeznaczonym do pieców z podajnikiem. Kocioł retortowy na ekogroszek, przy dobrych ustawieniach, świetnie wykorzystuje wszystkie atuty tego paliwa. Głównym atutem pieca retortowego jest jego wysoka sprawność, sięgająca 90 procent. Kotły te są znacznie tańsze w eksploatacji od tradycyjnych kotłów węglowych, a ich zautomatyzowana praca pozwala ograniczyć czas spędzony w kotłowni do zasypu ekogroszku do podajnika i usunięcia popiołu raz na kilka dni. Pracę pieca kontroluje sterownik odpowiedzialny za utrzymanie określonej temperatury ogrzewanych pomieszczeń. Co zrobić, aby ogrzewanie ekogroszkiem nie przysporzyło nam dodatkowych kłopotów związanych z częstą obsługą pieca i zapewniło bezawaryjną pracę kotła? Należy zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego paliwa o należytych właściwościach fizykochemicznych, tj. odpowiedniej granulacji, braku zanieczyszczeń (głównie kamieni) niskiej spiekalności i zawartości popiołu. Istotna jest wartość opałowa, decydująca ile kosztuje ogrzewanie ekogroszkiem. Nie zawsze cena ekogroszku w przeliczeniu na jednostkę masy gwarantuje niskie koszty ogrzewania węglem. Materiału o mniejszej kaloryczności i większej wilgotności zużyjemy więcej dla uzyskania tej samej temperatury. Duża wilgotność węgla przyczynia się też do szybszego zużycia stalowych elementów kotła. Woda, związki siarki i wysoka temperatura w jego wnętrzu mogą powodować ich rdzewienie.

Czy ekogroszek ma wady?

Jako paliwo porównywalne z innymi rodzajami węgla, wysokiej jakości ekogroszek z pewnością nie ma żadnych wad. Stanowi znacznie lepszą alternatywę dla ogrzewania z użyciem klasycznego węgla. Jedynym problemem, jaki może napotkać użytkownik w związku z ogrzewaniem ekogroszkiem jest konieczność zastosowania kotła retortowego, a zwłaszcza cena takiego pieca. Warto jednak zaznaczyć, że decydując się na zakup kotła retortowego w miejsce starego pieca na węgiel, inwestor może liczyć na dofinansowanie z programów związanych z ochroną środowiska naturalnego. Przed zakupem koniecznie dowiedz się, jakie obecnie obowiązują programy ogólnopolskie, ale także lokalne – wojewódzkie czy gminne. Niektóre z nich można łączyć, zyskując np. częściowe dofinansowanie i dodatkowo kredyt na preferencyjnych warunkach.

Czy ekogroszek jest paliwem ekologicznym?

Ochrona środowiska to jeden z kluczowych obszarów działań obecnych rządów. W tej sytuacji coraz bardziej zasadne staje się pytanie o to, czy ekogroszek jest ekologiczny, tak jak sugeruje jego nazwa. Warto wyjaśnić tę kwestię i podkreślić, że w porównaniu z innymi paliwami tradycyjnymi, takimi jak węgiel kamienny czy brunatny, ekogroszek można uznać za paliwo ekologiczne. Obniżona zawartość wilgoci, czystość pod względem substancji niepalnych i zawartości siarki, a także długie spalanie, sprawiają, że opał ten nie powoduje najbardziej szkodliwych emisji i nie generuje dużej ilości nieprzydatnych produktów spalania. Warto również wiedzieć, że popiół z ekogroszku można wykorzystać do nawożenia upraw ogrodowych lub w rolnictwie.

Główne korzyści wynikające z wykorzystania ekogroszku jako ekologicznego paliwa to:

  • redukcja emisji – w porównaniu z tradycyjnym węglem, ekogroszek ma znacznie mniejszą zawartość siarki, co skutkuje obniżeniem emisji szkodliwych substancji. Chodzi przede wszystkim o wspominany już dwutlenek siarki (SO2) i pyły zawieszone (PM),
  • niska emisja dymu – dzięki zawartości niewielkich ilości substancji zanieczyszczających, ekogroszek spala się prawie bezdymnie lub z minimalnym wydobywaniem się dymu, co oczywiście jest korzystne dla środowiska naturalnego,
  • wysoka wydajność – ekogroszek odznacza się wysoką wartością opałową, co oznacza, że zawiera dużą ilość energii w przeliczeniu na jednostkę masy, a to przekłada się na efektywne i wydajne ogrzewanie.

Warto jednak pamiętać, że mimo swoich korzyści ekologicznych, ekogroszek wciąż jest rodzajem paliwa kopalnego i podczas spalania emituje CO2. Dlatego energia pozyskiwana z ekogroszku nie jest porównywalna z energią ze źródeł odnawialnych, takich jak promieniowanie słoneczne, siła wiatru oraz wody czy ciepło geotermalne. Tym samym, nie można zestawiać kotłów grzewczych na ekogroszek z pompami ciepła czy piecami elektrycznymi zasilanymi z fotowoltaiki. To odrębne grupy urządzeń w odniesieniu do przetwarzania energii wejściowej na ciepło użytkowe.

 

Zakup ekogroszku z kopalni i marketu

Istnieje możliwość zakupu węgla bezpośrednio z kopalni, ale wiąże się to z szeregiem utrudnień takimi jak np. odbiór węgla bezpośrednio z kopalni lub jego przechowywanie. Warto również zaznaczyć, że kupując węgiel bezpośrednio z kopalni  trzeba liczyć się z jego możliwą gorszą jakością, głównie z powodu zanieczyszczeń oraz obecnością miału i mniejszych frakcji opału w partii zakupionego węgla. Dlatego w większości przypadków lepiej jest jednak kupić ekogroszek lub węgiel workowany. Klienci mogą również zakupić węgiel workowany w hipermarketach. Tu jednak zaleca się wyjątkową ostrożność przy wyborze odpowiedniego opału, ponieważ  nie zawsze atrakcyjna cena idzie w parze z oczekiwaną jakością produktu. Może to spowodować problemy ze spalaniem, nadmiernym popiołem bądź z uzyskaniem wymaganej temperatury, a czasem nawet powodować uszkodzenia kotła. Z racji tego, że mamy różne możliwości zakupu opału warto jednak zawsze stawiać na sprawdzonego producenta.

Gdzie kupić dobry ekogroszek? Składy i sklepy internetowe

Dobry ekogroszek w workach, zawierających 25 kg surowca, nabędziesz w między innymi na składach węglowych. Tu zwykle możesz liczyć na wysoką jakość i odpowiednie przechowywanie produktu przez cały okres składowania. Wielu konsumentów zastanawia się także, czy warto kupić węgiel przez internet. Ten nowy sposób zaopatrywania się w opał ostatnio zyskuje coraz większe grono zwolenników. Zaletą jest lepsza dostępność do produktów wysokiej jakości, nawet jeśli dany dystrybutor lub producent nie ma oddziału w naszej okolicy, oraz dostawa kurierem w wybranym dniu pod dom. Aby uniknąć nierzetelnych sprzedawców, najlepiej wybrać sprawdzonego producenta, oferującego produkt wysokiej jakości. W tym celu możemy skorzystać z doświadczeń innych użytkowników. Ponieważ ludzie z reguły częściej kupują to, z czego są zadowoleni, dobrym wskaźnikiem może być popularność konkretnego producenta czy marki.

Przekonaj się o najwyższej jakości ekogroszku marki Sobianek już teraz.

Dlaczego ekogroszek Sobianek?

Niezależnie od tego, który ekogroszek wybierzemy Lew, Pantera, czy Tygrys, zawsze będzie to produkt wysokojakościowy. Składy rodzinnego przedsiębiorstwa Sobianek z Parczewa są doskonałym przykładem rzetelności i profesjonalizmu w branży. Sprowadzany z kopalni opał jest składowany na utwardzonym placu, pozbawionym zanieczyszczeń, dzięki czemu ekogroszek pozostaje czysty, co ma pozytywny wpływ na jakość paliwa oraz jego efektywne spalanie.  Hałdy przesuszonego ekogroszku są starannie osłaniane, by skutecznie zabezpieczyć opał przed opadami atmosferycznymi. W ten sposób surowiec pozostaje suchy, co ma kluczowe znaczenie dla zachowania jego jakości. Zaawansowana linia technologiczna dokładnie przesiewa całą partię węgla przed spakowaniem go do worków. Dzięki temu do opakowań trafia tylko materiał wolny od zanieczyszczeń, co gwarantuje, że Klienci otrzymują produkt najwyższej jakośći i o odpowiedniej frakcji. Worki z ekogroszkiem posiadają mikrootwory – perforację, które zapobiegają gromadzeniu się nadmiaru wilgoci wewnątrz opakowania. Palety, na których układane są worki, dokładnie zabezpiecza się folią termokurczliwą z filtrem UV, co w pełni chroni nierozpakowany towar przed wpływem czynników atmosferycznych.

Dzięki starannie przemyślanemu procesowi produkcji oraz zastosowaniu odpowiednich środków zabezpieczających, ekogroszek workowany Sobianek może być bezpiecznie składowany przez określony czas na zewnątrz, bez ryzyka zawilgocenia i utraty jakości. Klienci zyskują pełną gwarancję, że otrzymują produkt wysokiej jakości, wolny od zanieczyszczeń, który skutecznie ogrzeje ich domy. Co więcej, ekogroszek zachowa swoją efektywność, pozostając jednocześnie przyjazny środowisku naturalnemu, co stanowi znaczący atut dla osób dbających o ekologię i redukcję emisji. Optymalne zabezpieczenia podczas składowania oraz staranne przesiewanie gwarantują, że ekogroszek Sobianek jest nie tylko wydajnym, ale także niezawodnym i ekologicznym źródłem ciepła dla naszych Klientów.

KONTAKT

0
KOSZYK
  • BRAK PRODUKTÓW W KOSZYKU