Jaki ekogroszek wybrać? I dlaczego nie najtańszy?

Chyba każdy, kto musiał się zmagać z niedogodnościami spowodowanymi niską jakością ekogroszku przed kolejnym zakupem zweryfikuje swoje poglądy. Kryterium cenowe nie będzie już dla niego decydującym czynnikiem przy wyborze dostawcy. Jaki ekogroszek wybrać?

„Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie.” To zdanie zna na pamięć chyba każdy student. Rzecz w tym, że mało kto podziela ten pogląd już kilka lat po skończeniu studiów. No dobrze, żarty na bok. Zupełnie poważnie należy też uczciwie przyznać, że podobnie sprawy się mają, gdy pomyślimy o opale węglowym.

Ile kosztuje węgiel i dlaczego?

Najtańszy węgiel można oczywiście znaleźć bezpośrednio u wydobywców. Jak już wspominałem we wcześniejszym wpisie, to ile kosztuje węgiel w kopalni nie jest de facto tożsame z tym, ile kosztuje wegiel detalicznego odbiorcę. Nawet przy założeniu, że mieszkamy w miarę blisko kopalni i transport surowca nie przyprawi nas o ból głowy, szybko zorientujemy się, że w luźnej frakcji znajdziemy sporo miału i innych zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić ślimak do pieca na ekogroszek. Taki węgiel jest też najczęściej zbyt mokry, ponieważ nie znalazł się jeszcze na składzie, gdzie mógłby przeschnąć. Palenie zbyt mokrym ekogroszkiem jest i szkodliwe dla instalacji grzewczej. W najlepszym razie szybciej dowiemy się ile kosztuje czyszczenie komina. Nie powinno być dla nas jednak zaskoczeniem, jeśli w takim przypadku dojdzie nawet do rozszczelnienia przewodu kominowego lub skorodowania elementów kotła. Ponadto używanie opału niskiej jakości jest wysoce nieefektywne i odczuwalnie wpływa na to ile ekogroszku na sezon zużywamy. Nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać, że konieczność zakupu większej ilości węgla generuje niepotrzebny wzrost kosztów.

Tona węgla. Ile kosztuje naprawdę?

Z wcześniejszych rozważań jasno wynika, że płacąc mało za tonę słabego opału narażamy się na nieoczekiwane i niechciane wydatki. Nie wspominając już o własnym czasie przeznaczanym wówczas na częste wizyty w kotłowni. Ten czas jest dzisiaj bezcennym dobrem, którego sporo zaoszczędzimy kupując ekogroszek sprawdzonej marki od producenta o uznanej reputacji. Węgiel workowany pochodzący z certyfikowanych partii towaru, o starannie wyselekcjonowanej frakcji i odpowiednio wysokich parametrach będzie się spalał prawidłowo na palenisku retorty. Oszczędzi to nam czasu poświęcanego choćby temu, jak ustawić piec na ekogroszek, żeby uniknąć np. spiekania się bryłek węgla.

Jaki ekogroszek wybrać, by być zadowolonym?

Jaki ekogroszek wybrać, by być zadowolonym z ceny i zakupu? Dołącz do tysiecy zadowolonych i powracających do nas klientów. Wybierz najwyższą jakość i nie ryzykuj ukrytymi kosztami związanymi np. z usterkami Twojego kotła. Z czystym sumieniem polecamy EKOGROSZEK SOBIANEK!

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Zaloguj się