Prawdziwa Cena Tony Węgla

Kupując węgiel w workach dobrze jest zwrócić uwagę na na jego parametry jakościowe. Węgiel pakowany do worków jest wcześniej przesiewany przez specjalne sita. Dlatego, gdy kupujemy taki ekogroszek cena za tonę odpowiada rzeczywistej masie nabywanego opału. Inaczej niż przy węglu sprzedawanym luzem, gdzie rozbieżności potrafią sięgać 30%.

SPRAWDŹ JAK KUPIĆ DOBRY EKOGROSZEK WORKOWANY ZAMIAST KOTA W WORKU!

Kupując węgiel w workach dobrze jest zwrócić uwagę na na jego parametry jakościowe. Węgiel pakowany do worków jest wcześniej przesiewany przez specjalne sita. Dlatego, gdy kupujemy taki ekogroszek cena za tonę odpowiada rzeczywistej masie nabywanego opału. Inaczej niż przy węglu sprzedawanym luzem, gdzie rozbieżności potrafią sięgać 30%. Główną przyczyną występowania tej różnicy jest nadmierna wilgotność produktu lub jego zanieczyszczenie. Decydując się na produkt workowany zadbajmy też o to, aby pochodził z pewnego źródła i był wolny od typowych wad powodujących niedowagę.

CENA WĘGLA NA SKŁADACH

Ceny węgla na składach bywają zróżnicowane i być może zauważyłeś, że taniej jest kupić go latem. Wtedy też mamy większą pewność zakupu opału bez nadmiernej zawartości wilgoci. Wysokie temperatury zarówno podczas składowania, jak i w trakcie procesu konfekcjonowania pomagają pozbyć się nadmiaru wody z powierzchni węgla.

Warto też kupować ekogroszek od producenta, który dba o właściwy sposób magazynowania towaru i należycie zabezpiecza zapakowany już węgiel w workach przed ponownym zawilgoceniem.

POLSKIE SKŁADY WĘGLA

Nie wszystkie polskie składy węgla chociażby przykrywają hałdy węgla plandeką, zabezpieczając przed opadami atmosferycznymi.

Firma Sobianek zasklepia ponadto każdą paletę węgla w workach specjalną folią termokurczliwą, co umożliwia składowanie gotowego produktu na zewnątrz bez narażania go na skutki opadów.

Pamiętaj, że stosowanie zbyt mokrego opału obniża jego kaloryczność, ponieważ gros generowanego przezeń ciepła marnuje się na odparowanie nadmiaru wilgoci i ucieka wraz z wytworzoną parą wodną przez komin. Skoro już jesteśmy przy kominie, nie zapominajmy, że osadzająca się w nim woda wymusza częstsze czyszczenie komina ze smoły oraz może powodować jego rozszczelnienie, niszcząc spoiwo między cegłami. Jest to wynikiem zawartości tlenków siarki w spalinach węglowych, które w reakcji ze skraplającą się wodą tworzą kwas siarkowy.

WĘGIEL W WORKACH BEZ ZANIECZYSZCZEŃ

Na rzeczywistą różnicę w wadze opału ma też wpływ zawartość zanieczyszczeń, przeważnie kamieni i błota. Dobrze jest zaopatrywać się w ekogroszek od producenta, który składuje go na utwardzonym placu, co minimalizuje ryzyko zanieczyszczenia go błotem lub dostania się do partii czystego węgla kamieni. Zawartość kamieni w dobrym ekogroszku workowanym jest wręcz niedopuszczalna. Oprócz oczywistego oszustwa na wadze może też zaburzać prawidłową pracę kotła i w konsekwencji prowadzić do uszkodzenia pieca.

 

Zapoznaj się z ofertą naszego ekogroszku workowanego, by uniknąć niemiłych niespodzianek.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze. Zaloguj się