To w istocie idealny regulator hamujący wzrost, skracający i usztywniający źdźbła zbóż. Dzięki niemu niewątpliwie wpływa on na rośliny wykształcające grubsze i szersze blaszki liściowe o ciemnozielonym zabarwieniu. Skrócenie źdźbła z pewnością nie wpływa ujemnie na wielkość kłosa lub wiechy i wykształcenie ziarna. Zastosowanie środka nie wątpliwie ułatwia zbiór zbóż maszynami żniwnymi. Przede wszystkim Antywylegacz płynny 725 SL zapobiega powstawaniu strat wynikających z niewykształcenia i porastania ziarna w efekcie wylegania zbóż.
Substancje aktywne
chlorek chloromekwatu
RODZAJ UPRAWY
Kukurydza
Zastosowanie
Antywylegacz Płynny 725 SL stosuje się na glebach żyznych, intensywnie nawożonych azotem, a także w takich warunkach glebowo-klimatycznych. Przede wszystkim w takich, w których istnieje ryzyko wylegania zbóż.
Roślina uprawna: Pszenica ozima i jara
Termin stosowania: Opryskiwać na początku fazy strzelania w źdźbło, kiedy pierwsze kolanko jest widoczne (lub wyczuwalne) w odległości 1 cm od powierzchni gleby. Rośliny w tym okresie powinny mieć wysokość 15-20 cm.
Roślina uprawna: Żyto ozime, pszenżyto ozime
Termin stosowania: Opryskiwać na początku strzelania w źdźbło w fazie 1- 2 kolanka.
Roślina uprawna: Owies
Termin stosowania: Opryskiwać w fazie strzelania w źdźbło: od 1 do 4 kolanka.
Dostępne opakowania
1 l
5 l
20 l
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.