Pliki cookies

telefon tel. 83 354 44 91

adres ul. Polna 70, 21-200 Parczew

W dniu 18.05.2018 r. w Domu Weselnym „Szewska Pasja” w Tyszowcach przeprowadziliśmy szkolenie dla rolników na temat stosowania nawozu płynnego RSM.

W spotkaniu uczestniczyli rolnicy z Zamojszczyzny współpracujący z firmą SOBIANEK w zakresie zakupu środków do produkcji rolnej (nawozów, materiału siewnego oraz środków ochrony roślin).

 Szolenie dla rolników w Wyszowcach o RSM, nawozy graulowane Grupy Azoty, materiał siewny, środki ochrony roślin

Na rozpoczęcie spotkania Dyrektor Handlowy firmy SOBIANEK Tomasz Maciejewicz przywitał gości i zaprezentował najnowszą ofertę handlową firmy. Następnie głos zabrał dr inż. Adam Gleń z Hodowli Roślin DANKO. Omówił wiodące odmiany zbóż, które najlepiej sprawdzają się na glebach Lubelszczyzny m.in. pszenicę ozimą Hondia i Arkadia, a także najnowszą odmianę pszenżyta ozimego Leontino.

Szkolenie dla rolników w Tyszowcach - DANKO

W kolejnym wystąpieniu wysłuchaliśmy Pawła Kiełpsz z Grupy Azoty, który zaprezentował wiodące produkty wywodzące się ze spółek należących do Grupy Azoty.

Szkolenie dla rolników w Tyszowcach - Grupa Azoty

Następnie szeroko omówił tematykę stosowania nawozu RSM. Zwrócił szczególną uwagę na istotę ustawień technicznych opryskiwacza oraz zastosowanie odpowiednich końcówek w zależności od rodzaju nawożonej uprawy oraz fazy rozwoju roślin w momencie przeprowadzania zabiegu. Goście wykazali duże zainteresowanie omawianą tematyką, zostały poruszone zagadnienia praktyczne, które wywołały dyskusję na temat stosowania nawozu na przykład w buraku jako druga dawka azotu. Następnie obejrzeliśmy film pt. „Nowa era nawozu RSM”, po czym prelegent z Grupy Azoty zaprezentował i omówił praktyczne zastosowanie różnych modeli końcówek do opryskiwacza, a także węży rozlewowych.

Podczas przerwy goście dyskutowali na tematy poruszone w tej części spotkania.

Druga część szkolenia była poświęcona technicznej stronie prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Firma SOBIANEK stawiając na kompleksowe zaopatrzenie rolnictwa proponuje rolnikom rozwiązania umożliwiające wygodne i bezpieczne przechowywanie nawozu RSM. Jesteśmy dystrybutorem zbiorników do przechowywania nawozu płynnego RSM firmy Kingspan. Jacek Gawronek reprezentujący producenta zapoznał gości z rodzajami dostępnych w naszej ofercie zbiorników oraz z zaletami korzystania z nich w gospodarstwie.

Po raz pierwszy podczas szkolenia gościliśmy firmę Agromarket Jaryszki, która zajmuje się sprzedażą m.in. ciągników i maszyn rolniczych.

Pan Robert Belina reprezentujący oddział firmy Agromarket Jaryszki w Zamościu razem z Panem Danielem Lubryka z firmy Zetor Polska przedstawili gościom modele ciągników Zetor, które są dostępne w najnowszej ofercie. Na zakończenie spotkania został przeprowadzony pokaz sprzętu rolniczego, jaki jest dostępny w sprzedaży w zamojskim oddziale firmy Agromarket Jaryszki.

Po demonstracji sprzętu goście zostali zaproszeni na obiad